Kutsu vuosikokoukseen 2022

Tule yhdistyksen hallituksen!

Haluatko vaikuttaa yhdistyksen ohjelmistoon? Onko sinulla ajatuksia siitä miten yhdistystämme voisi kehittää? Silloin kuulut SGF:n hallitukseen. Tänä vuonna yhdistyksen vuosikokouksessa, joka pidetään 27.2. klo 17 Fennia Arenan tiloissa, valitaan uusi puheenjohtaja Maria Söderholm tilalle. Maria on johtanut yhdistystä kuusi vuotta ja jättää nyt tehtävän seuraavalle innokkaalle. Puheenjohtajan lisäksi yhdistykseen valitaan neljä muuta jäsentä, kolme heistä kahdeksi(2) vuodeksi ja yksi vuoden (1) mittaiseen rupeamaan.

Sinun ei ole osattava kaikkea, eikä hoitaa kaikkia hommia yksin. Rutiinit, paperit ja talous ovat kunnossa, joten joukkoon on helppo solahtaa.

Kiinnostaako? Ilmianna itsesi osoitteeseen info@sgfsport.org. Voit myös nykäistä nykyisen hallituksen jäseniä hihasta, autamme kaikki.